zarząd
Zarząd Stowarzyszenia wybierany jest na trzy letnią kadencję przez Walne Zgromadzenie członków towarzystwa. Organem kontrolnym jest Komisja Rewizyjna. Zarząd i Komisja nie pobierają wynagrodzenia za działania prowadzone w ramach władz towarzystwa.
Zarząd:
Piotr Kwapisiewicz
Prezes Zarządu
działacz społeczny w obszarze rzecznictwem, partycypacji społecznej oraz przeciwdziałaniem antysemityzmowi, mowie nienawiści, przestępstwom z nienawiści jak i innym formom dyskryminacji. Stypendysta Programu dla mniejszości realizowanego przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka (OHCHR) w Genewie.
Na codzień konsultant IT, geoinformatyk, specjalista w zakresie przetwarzaniu danych przestrzennych.
Jako ekspert współpracował z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR / OBWE) przy tworzeniu platformy wspierającej zgłaszanie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści. Członek zespołu interdyscyplinarnego ds. współpracy przy wdrażaniu programu „Otwarty Kraków”. Zespół jest organem doradczym Prezydenta Miasta Krakowa.
Jest współautorem „Księgi Dobrych Praktyk. Działania na Rzecz Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Cudzoziemców” oraz „Podstawa Programowa dla punktów edukacyjnych i szkółek żydowskich w Polsce”.
Członek założyciel Żydowskiego Stowarzyszenia Czulent, w latach 2008-2009 viceprezes stowarzyszenia.
Anna Zielińska
Sekretarz Zarządu
Prawniczka, ekspertka ds przeciwdziałania antysemityzmowi, działaczka organizacji żydowskich. Pełniła funkcje Doradcy ds. Przeciwdziałania Antysemityzmowi w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (OSCE/ODIHR). Współpracowała z American Jewish Committee (AJC), AIPAC, International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA).
Uzyskała stopień naukowy magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim, przez rok studiowała politykę i historię na Bliskim Wschodzie – na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Podczas studiów była wolontariuszką w następujących organizacjach: Polska UNIA Studentów Żydowskich (przez 4 lata sprawowała funkcję Prezeski) i Jewish Joint Distribution Committee. Współpracowała z Agencją Żydowską, jako przedstawicielka Sochnutu na Polskę; Ambasadą Państwa Izrael w Polsce, jako asystentka doradcy ekonomicznego; Polską Organizacją Humanitarną, jako Desk Officer dla Misji Humanitarnej w Autonomii Palestyńskiej. Pracowała w AJC w Waszyngtonie.
Dodatkowe doświadczenia zawodowe zdobyła jako stypendystka w American Jewish Community w Waszyngtonie oraz jako koordynatora konferencji dla Polski – we współpracy z The American Israel Public Affairs Committee (AIPAC).
Aleksandra Jach
Skarbnik
Aktywistka społeczna, absolwentka Paideia – Europejskiego Instytutu Studiów Żydowskich w Szwecji, studiowała Religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako ekspertka współpracowała przy tworzeniu inicjatywy „Dikh he na bister (Look and don’t forget), Roma Genocide Remembrance Initiative” Współorganizatorka licznych warsztatów i międzynarodowych seminariów dotyczących mniejszości narodowych.
Obecnie mieszka i pracuje w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii.
Komisja Rewizyjna:
dr Ruta Śpiewak
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
Aktywistka społeczna i badaczka. Tytuł doktora nauk społecznych, uzyskany na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Uniwersytetu Warszawskiego.
Członkini Grupy Głównych Doradców Naukowych (Group of Chief Scientific Advisors) w ramach programu Europejskiego Mechanizmu Doradztwa Naukowego (SAM). Na co dzień pracuje jako badaczka obszarów wiejskich oraz alternatywnych sieci żywności w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akadami Nauk (PAN).
Od 2018 roku Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Żydowskiego Stowarzyszenia Czulent, członkini sądu polubownego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.
dr Zuzanna Hertzberg
Członkini Komisji Rewizyjnej.
Malarka, autorka instalacji i działań performatywnych oraz artywistka i edukatorka. Artystkę interesuje temat pamięci, cielesności oraz zagadnienia związane z szeroko rozumianą tożsamością i geopolityką.
W 2018 r. otrzymała stopień doktora na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (promotor prof. Leon Tarasewicz).
Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Sztuki Mediów pod opieką artystyczną prof. Leona Tarasewicza i prof.Krzysztofa Wodiczko. Dyplom z Wyróżnieniem Rektorskim ASP w Warszawie uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza i dr hab Pawła Susida. Jest także absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Czechach i na Ukrainie.
Członkini zarządu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Współzałożycielka Żydowskiego Bloku Antyfaszystowskiego, Członkini Gminy Wyznaniowo Żydowskiej w Warszawie. W latach 2017-18 Sekretarz Zarządu Żydowskiego Stowarzyszenia Czulent.
Magdalena Szpilman
Członkini Komisji Rewizyjnej.
Studentka Środowiskowych Transdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze pracę doktorską z zakresu medycyny narracyjnej.
Posiada tytuł magistra neofilologii Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 15 lat pracuje jako tłumacz i edukatorka. Prowadziła wykłady i zajęcia na Uniwersytecie Otwartym „Bereszit”, Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Fundacji Szalom” oraz na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego.
Obecnie mieszka i pracuje w Londynie, w Wielkiej Brytanii.