Wesprzyj nas

Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Suma Darowizny 20.00zł

ddd

Zarząd Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia wybierany jest na trzy letnią kadencję, przez Walne Zgromadzenie członkiń i członków Towarzystwa. Organem kontrolnym jest Komisja Rewizyjna. Zarząd i Komisja nie pobierają wynagrodzenia za działania prowadzone w ramach władz towarzystwa.

Anna Makówka-Kwapisiewicz

Prezeska Zarządu

Historyczka, dziennikarka, działaczka społeczna i trenerka antydyskryminacyjna. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Historyczny. Współpracowała z Wydawnictwami Austeria i Midrasz, Stowarzyszeniem Centrum Polsko-­Niemieckie, Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Instytutem Karta, Internationaler Bund Polska i Radio Kraków Małopolska. Autorka projektu wydawniczego „Majses”, w którym jedna z książek „Majn Alef Bejs” zdobyła główną nagrodę BolognaRagazzi Award podczas Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Członkini Towarzystwa Interwencji Kryzysowej.

Olivia Bitton

Skarbniczka

Dziennikarka, tłumaczka, specjalistka HR, działaczka społeczna i aktywistka żydowska. Współpracowała z Intel Technology, Radio Vilo i European Youth Information Agency, gdzie organizowała szkolenia dla młodych dziennikarzy i dziennikarek. Uczestniczka wielu szkoleń i seminariów antydyskryminacyjnch, edukacyjnych i liderskich. Obecnie studentka 3 roku na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2013 roku Skarbniczka i aktywna działaczka Żydowskiego Stowarzyszenia Czulent.

Zuza Hertzberg

Sekretarz

Malarka, autorka instalacji i działań performatywnych oraz artywistka. Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowniach prof. L. Tarasewicza i dr hab. P. Susida oraz prof. K. Wodiczko. Ukończyła z Wyróżnieniem Rektorskim ASP w Warszawie – Wydział Malarstwa. Jest także absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Uczestniczka Retreat for Jewish Artists, organizowanego przez Asylum Arts i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, 2017. Reprezentantka Polski na 4 Biennale UNESCO – ART CAMP 2014 Kolory Planety w Andorze. Uczestniczka warsztatów Innovating Science Communication at Medical Museums 2014 w Lejdzie – Holandia – z projektem artystycznym Eugenika i Eutanazja. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in.: Mikrokosmos rzeczy: publiczne i prywatne życie kolekcji, Muzeum Warszawy (2017/18); Czesko-Polskie Gwiazdy, Galeria Mirosława Kubika, Litomyśl, Republika Czeska (2016); Colors for the planet, główna siedziba UNESCO, Paryż (2015); Postęp i higiena, Zachęta – Nrodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2015). Współzałożycielka Żydowskiego Bloku Antyfaszystowskiego.

Statut

Działania Stowarzyszenia związane z działaniem jako organizacji reguluje Statut Stowarzyszenia, definiuje on poszczególne władze oraz ich zakres praw i obowiązków.

POBIERZ

Stowarzyszenie zarejestrowane jest w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000226390.

Inne rejestry:
REGON: 120081681
NIP: 6762300850
PIC: 945138416
NCAGE: 3094H
DUNS: 426519508