Definicja antysemityzmu Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Pamięci o Holokauście. Opracowanie
Antysemityzm oraz inne formy dyskryminacji, takie jak „rasizm”, „antycyganizm”, czy homofobia, stale pojawiają się w dyskursie publicznym, podczas gdy powinny spotykać się z wyraźnym sprzeciwem całego społeczeństwa.
Odpowiadając na wyzwania stojące na polu przeciwdziałania antysemityzmowi i innym przejawom rasizmu, Beit Polska – Związek Postępowych Gmin Żydowskich, Żydowskie Stowarzyszenie Czulent oraz Klub Inteligencji Katolickiej, przy wsparciu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, wydały publikację w ramach projektu „Przeciwdziałanie antysemityzmowi i innym formom dyskryminacji. Promocja w Polsce operacyjnej definicji antysemityzmu IHRA”.
Jej celem jest ułatwienie organizacjom pozarządowym, instytucjom edukacyjnym, organom ścigania oraz administracji rządowej i samorządowej wdrożenia operacyjnej definicji antysemityzmu, poprzez wskazanie kontekstu prawnego w którym funkcjonuje definicja oraz dobrych praktyk jej implementacji.
Spis treści:
- Wstęp
- Operacyjna definicja antysemityzmu w prawie międzynarodowym
- Operacyjna definicja antysemityzmu Międzynarodowego Sojuszu na Rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) – dobre praktyki
- Bibliografia
Publikacja powstała w ramach projektu „Przeciwdziałanie antysemityzmowi i innym formom dyskryminacji. Wdrażanie w Polsce operacyjnej definicji antysemityzmu IHRA” zrealizowanego w ramach programu Interfaith/Interethnic Coalition-Building To Combat Xenophobia and Religious-Based Discrimination, realizowanego w obszarze działań i finansowanego przez National Democratic Institute Przedstawicielstwo w Polsce.
Projekt został zrealizowany przez koalicję w składzie Beit Polska, Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Kub Inteligencji Katolickiej, przy współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie.
nasze publikacje